شبکه‌ی تجارت الکترونیک آزاد/متن‌باز ایران

From بنیاد دانش آزاد
Jump to: navigation, search

وبسایت رسمی

همه‌ی ما ایده‌هایی داریم که در حد ایده باقی مانده‌است. ایده‌هایی که نتوانستیم آن را اجرا کنیم یا نتوانستیم از آن پول دربیاوریم. ایده‌هایی که آن را اجرا کرده و با شکست مواجه شدیم.

در واقع ایده، از زمانی که در ذهن ما شکل می‌گیرد تا زمانی که به یک محصول تبدیل شود و به درآمدزایی برسد، باید مراحلی را طی کند که به آن فرآیند تجاری سازی ایده و ارزش آفرینی برای ایده می‌گویند.

شما برای اینکه کسب و کار خود را در سطح جامعه مخاطب مطرح نمایید چه فکری کرده‌اید؟ شاید شما هم روزی به تصور موفقیت سریع و کسب درآمد بسیار بالا تحت تأثیر تبلیغات مدل تجارت الکترونیک کسب و کار خود را براین اساس بنا نهادید اما احساس می‌کنید به موفقیت مورد انتظار خود دست نیافته‌اید و به دنبال پاسخی برای این پرسش هستید که چرا همه چیز آن طور که در ذهن شما نقاشی شده بود پیش نرفته‌است؟ اگر به دنبال موفق کسب و کار خود هستید، اگر به دنبال راهی برای پیاده‌سازی ایده‌های خود هستید یا قصد دارید کسب و کار خود را حول محصولی که قادر به ارایه آن هستید راه بیندازید باید قبل از شروع به هر اقدامی در تفکرات خود نسبت به چیستی تجارت الکترونیک تجدید نظر کنید.

به تجربه کسب و کارهای موفق در حوزه تجارت الکترونیکی بنگرید، درخواهید یافت که از نظر صاحبان آن کسب و کارها، تجارت الکترونیک منحصر به راه‌اندازی یک وبسایت و معرفی محصول و ایده به طیف کوچکی از مخاطبین - اگر در خوشبینانه‌ترین حالت یک وبسایت واقعی قادر به چنین عملی باشد- و سپس روی آوردن به‌همان روش‌های سنتی که تاکنون با آن کار می‌نموده‌اند نیست. صاحبان کسب و کارهای موفق دریافته‌اند که تجارت الکترونیک بسیار فراتر از راه‌اندازی یک وبسایت است. تجارت الکترونیک همه ابعاد یک کسب و کار از لحظه پرورش ایده، پیدا کردن بازار هدف و فروش را دربر می‌گیرد.

با کمی دقت به تجارب موفق متوجه می‌شویم، یک تجارت برای موفقیت باید مراحلی همچون تعیین اهداف، تعیین استراتژی چگونگی دستیابی به اهداف و دیگر موارد که در یک تجارت معمولی استفاده می‌شوند را بپیماید.

FsnetLogo.png